CIS Free Enterprise w Bonarka City Center

W sobotę, 22 maja, Bonarka City Center wraz z Centrum Inicjatyw Społecznych Free Enterprise, zapraszają do punktu informacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Specjaliści z CIS będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących m.in. dostępnych form pomocy oraz sposobów aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Pracownicy oraz Wolontariusze CIS będą udzielać wszystkim zainteresowanym informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu sprzętu umożliwiającego i wspomagającego przemieszczanie się wewnątrz i na zewnątrz budynków – likwidację barier architektonicznych, technicznych, a także sprzętu pomocnego w codziennym poruszaniu się. Będzie można dowiedzieć się gdzie szukać pomocy, dostępnych możliwościach i formach pomocy, programach celowych PFRON.

Porady prowadzone przez wolontariuszy CIS Free Enterprise, odbędą się w BCC przy okazji Festiwalu Zdrowia organizowanego we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W dniach 22 – 28 maja wszyscy Krakowianie i Klienci BCC, w jednym miejscu będą mieć możliwość przebadania się i porozmawiania o profilaktyce zdrowia. Wszystko to, oczywiście, bezpłatnie.

W ramach Festiwalu Zdrowia, przez cały tydzień będzie można m.in.: zmierzyć sobie ciśnienie, poziom glukozy we krwi, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, przebadać się smokolizerami, czy uczestniczyć w prelekcjach o prewencji złamań w starszym wieku i profilaktyce raka szyjki macicy, HIV/AIDS. Dla najmłodszych przygotowany zostanie specjalny Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci będą mogły przebadać ulubioną przytulankę specjalnym aparatem „rentgenowskim” i ultrasonografem.

Bezpłatne badania w ramach Festiwalu Zdrowia w Bonarka City Center prowadzone będą od 22 do 28 maja 2010, w godzinach od12:00 – 17:00 na Placu pod Zegarem w BCC.

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=2103097665

Authors

Related posts

Top