Walka o gładką cerę z pryszczami

Masz już tyle lat, że wiesz, iż niedoskonałości skory to na pewno nie jest młodzieńczy trądzik. Stosujesz różnego rodzaju preparaty, kiedy tylko na Twoje twarzy znów pojawiają się pryszcze, ale nie może się ich nigdy pozbyć na dłuższy czas.

Chciałabyś, aby Twoja cera była gładka i nie cierpisz, kiedy rano w lustrze znów zauważasz kolejnego pryszcza, która Twoim zdaniem bardzo szkodzi Twojemu wyglądowi. To, że jedni całe życie muszą się borykać z takimi problemami, a inni po skończeniu wieku dojrzewania mają już z tym spokój, zależy specyficznych tendencji naszej skóry i jej podatności na bakterie. Jeśli mamy z tym rzeczywiste problemy, to musimy zdawać sobie sprawę, że pielęgnacja, jakiej potrzebuje nasza cera wymaga poświęcenia trochę czasu i systematyczności.

Jest kilka zasad, których nie możemy łamać, jeśli chcemy się pozbyć pryszczy. Po pierwsze nigdy kładźmy się spać z makijażem na twarzy, należy go wcześniej dokładnie zmyć mleczkiem do demakijażu. Nie przemywajmy twarzy tonikiem, jeśli wcześniej nie umyliśmy jej żelem oczyszczającym. Jeśli już decydujemy się na wyciskanie pryszczy, róbmy to tylko czystymi rękami, a pryszcza i twarz w tym miejscu przed i po zabiegu trzeba odkazić tonikiem, najlepiej alkoholowym, by nie nabawić się infekcji. Staraj się nie dotykać twarzy brudnymi rękami, gdyż w ten sposób przenosimy na nią zarazki. A teraz te działania, które jak najbardziej należy wykonywać, by uporać się z niedoskonałościami naszej skóry. Zaczynaj poranną toaletę od umycia twarzy żelem oczyszczającym a następnie od przemycia jej tonikiem. Następnie nałóż krem i odczekaj aż dokładnie wsiąknie.

Jeśli nakładasz fluid lub puder, rób to czystymi rękami. To czy na naszej twarzy będą pojawiać się pryszcze czy nie, nie zależy tylko od nas, jednak powinniśmy robić wszystko, by zadbać o jak najlepsza kondycję skóry. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku kobiet pogorszenie cery raz w miesiącu jest zupełnie uzasadnione i od nas niezależne.
Werka

hastagi na stronie:

#sennik pryszcze #sennik pryszcze na twarzy #sennik pryszcz #sennik pryszcze wyciskanie #sennik wyciskanie pryszczy #gładka cera bez pryszczy

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top