Jedzenie Poradnik Zdrowie

Odżywczy grejpfrut

Odżywczy grejpfrut
Zima to okres, kiedy mamy o wiele mniejszy odstęp do różnego rodzaju owoców czy witamin. Możemy zadowolić się oczywiście tymi uprawianymi w szklarniach, których smak

Zima to okres, kiedy mamy o wiele mniejszy odstęp do różnego rodzaju owoców czy witamin. Możemy zadowolić się oczywiście tymi uprawianymi w szklarniach, których smak pozostawia jednak wiele do życzenia, są one również uboższe w witaminy i wartości odżywcze.

Warto, więc zainteresować się owocami, które dostępne są na rynku przez cały rok, a pod względem bogactwa witamin w niczym nie ustępują tym rosnącym wiosną i latem.

Wielu osobom grejpfrut kojarzy się z gorzkim smakiem, jednak opinia ta jest słuszna tylko w przypadku pomarańczowych i żółtych owoców, natomiast zielone znaczenie różnią się smakiem, są o wiele słodsze.

Grejpfrut zawiera duża ilość witaminy B (grupa niezbędnych wartości odżywczych dla organizmu), E (między innymi wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem i P (działanie przeciwobrzękowe).

Mało, kto także wie, że pestki tego cytrusa leczą wrzody dwunastnicy, a witamina C występująca w nim w dużej ilości usprawnia metabolizm, obniża poziom cholesterolu i sprzyja dobrej pracy jelit. Zalet płynących ze spożywania grejpfruta jest wiele, ważne by nie skończyć na ich lekturze, lecz dostarczać te witaminy do organizmu.
Werka

hastagi na stronie:

#grejfrut właściwości #grapefruit właściwości #grejfrut wlasciwosci #grejpfrut właściwości #grejpfrut zielony #wlasciwosci grejfrutow #grejpfrut skład #zielony grejpfrut #grejpfrut wlasciwosci #grejfruty właściwości

A to już wiesz?  Dzień dentysty, 5 marca jest światowym świętem dentystów to święto stomatologii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy