Poradnik

Pietruszkowe upiększanie tłustej cery

Pietruszkowe upiększanie tłustej cery Rozszerzone pory, powstające dzięki nim wągry i pryszcze… gdyby był to tylko problem nastolatek, można by odetchnąć z ulgą. Niestety, bywa,

Pietruszkowe upiększanie tłustej cery

Rozszerzone pory, powstające dzięki nim wągry i pryszcze… gdyby był to tylko problem nastolatek, można by odetchnąć z ulgą. Niestety, bywa, że tłusta cera męczy swoją właścicielkę o wiele dłużej i obok kremów zapobiegających pierwszym objawom starzenia się skóry, kupujemy kosmetyki młodzieżowe na trądzik. Tłustą cerę można ujarzmiać także zaglądając do kuchni. A konkretnie – za pomocą pietruszki i alkoholu.

1166920_canola_fieldŚwieżo posiekaną natkę należy włożyć do słoika i zalać alkoholem. Najlepiej postarać się o czysty spirytus i rozrobić go z wodą tak, by uzyskać 70% alkohol. Garść pietruszki zalewamy 100 ml takiego alkoholu, po czym zakręcamy słoik i… czekamy. Po dwóch tygodniach odkręcamy naszą nalewkę, odcedzamy ją i wlewany wodę destylowaną. Powinno być jej 3 razy więcej niż pietruszkowo – alkoholowego roztworu.

Teraz wystarczy miksturę przelać do butelki i tonik gotowy. Taki pietruszkowy tonik redukuje działanie gruczołów łojowych, dzięki czemu „odtłuszcza” cerę.
am

A to już wiesz?  Jak dbać o stopy na wakacjach?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy