BIZNES IT i technologie

Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku

Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku
Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po

Data publikacji: 2020-10-13, 13:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku
Kategoria: BIZNES

Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku

Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku

To już piąta edycja amerykańskiej konferencji FDI zorganizowanej przez SelectChicago®. Celem eventu jest przyciągnięcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych do regionu Greater Chicago. Podczas wydarzenia nie zabraknie mocnego polskiego akcentu i już 21 października: Unity Group, PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu), ITCorner oraz Booksy poprowadzą serię paneli online poświęconych cyfrowej transformacji handlu, globalnemu ekosystemowi startupów IT oraz współpracy technologicznej na linii Chicago-Polska.

Od lat Stany Zjednoczone są globalnym liderem w dostarczaniu usług informatycznych. Wartość eksportu regularnie przewyższa import, co jest zjawiskiem odwrotnym wobec ogólnego bilansu handlowego[1]. Obecny poziom dochodów w tym sektorze to 175 miliardów dolarów, ze spodziewanym wzrostem do 232 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Tendencja ta wiąże się głównie ze zwiększaniem ilości danych oraz zaawansowaniem procesów, w których są one używane[2].

Tym samym to właśnie Stany Zjednoczone mają jeden z najlepiej rozwiniętych systemów wsparcia przedsiębiorczości cyfrowej na świecie, zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym. W USA funkcjonują agencje odpowiedzialne za rozwój gospodarczy, takie jak SelectChicago łączące zagranicznych inwestorów z inwestycjami komercyjnymi w rejonie Chicago.

Greater Chicago szansą dla polskich firm

SelectChicago® współpracuje z programem SelectUSA, dającym potencjalnym inwestorom dostęp do możliwości biznesowych na obszarze Stanów Zjednoczonych. Agencja pomaga inwestorom i firmom w realizacji finansowych i prawnych kroków, a udział w konferencji FDI to dawka wiedzy na temat lokalnej przedsiębiorczości, szans jakie ten region oferuje oraz preludium działań biznesowych na terenie USA. Cykl sesji zaplanowanych na 21 października skupiać się będzie na tematach związanych z szeroko pojętą cyfrową transformacją handlu oraz na globalnym ekosystemie startupów IT. Dlaczego Chicago? Obszar ten ma jedną z najbardziej zróżnicowanych gospodarek w Stanach Zjednoczonych – dotyka wszystkich obszarów handlu – od dużych B2B po dynamiczne punkty sprzedaży detalicznej. Cały Środkowy Zachód jest podatnym gruntem do budowania ekosystemu firm napędzających transformację handlu w takich obszarach jak omnichannel, e-commerce, optymalizacja łańcuchów dostaw, operacje cyfrowe, marketing czy analiza danych klientów.

A to już wiesz?  Rynek mieszkaniowy w coraz lepszej kondycji. Deweloperzy przygotowują się na wzrost zainteresowania lokalami

Obecnie to m.in. Polska jest ośrodkiem innowacji w Europie i coraz szybciej odchodzi od stereotypowego wizerunku taniego miejsca outsourcingu usług, w kierunku nowoczesnej gospodarki cyfrowej. Pandemia COVID-19 sprawiła, że transformacja cyfrowa jest szczególnie pilna i istotna dla biznesu, równolegle wyrównuje również szanse dla międzynarodowych firm technologicznych – dzięki możliwości świadczenia usług online.

– Jestem podekscytowany, że m.in. zespół polskiej firmy Unity Group może dołączyć do 5. dorocznej konferencji SelectChicago dotyczącej bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Naszym celem jest zgromadzenie właścicieli firm, gmin i inwestorów z całego świata w celu zbudowania głębszych profesjonalnych relacji i zaprezentowania zasobów obecnych w regionie Środkowego Zachodu – Michael Edgar, President SelectChicago.

Transformacja cyfrowa made in Poland

Jeden z liderów transformacji cyfrowej w Polsce – Unity Group – obecny kryzys, spowodowany pandemią, przekuł w ogromny sukces m.in. za sprawą flagowej usługi „Przenieś biznes online nawet w 7 dni”. Spółka działająca od 1997 r. to doświadczony partner digitalizacji sprzedaży z ponad 500 zrealizowanymi w obszarze commerce transformation projektami na swoim koncie. Na polskim rynku spółka współpracowała także z zagranicznymi liderami swoich branż np.: Leroy Merlin, McDonalds czy RTV Euro AGD. Swoją amerykańską ekspansję już rozpoczęli – rok temu grupa otworzyła biuro w Nowym Jorku. 

– Greater Chicago jest magnesem dla firm i nowych inwestycji, tym samym obszar ten jest idealnym miejscem do dyskusji o innowacjach w handlu, o wyzwaniach jakie niosą obecne megatrendy w światowej gospodarce. Dlatego niezmiernie mi miło, że mogę podzielić się doświadczeniem zdobytym w Unity Group, tym bardziej, że mamy na swoim koncie rozwiązania cyfrowe na światowym poziomie – mówi Dominik Janes, Partner w Unity Group – COVID odcisnął swoje piętno zarówno na handlu tradycyjnym, jak i elektronicznym. Wyznaczył nowe kierunki oraz zdynamizował postępujące zmiany w ramach transformacji cyfrowej w wielu branżach. Pokazał też, że dla klientów bardzo ważna jest możliwość wyboru, co oznacza, że choć sklepy tradycyjne nie znikną to będą musiały przejść głęboką transformację technologiczną żeby zapewnić atrakcyjne doświadczenia podczas zakupów. Dla e-commerce pandemia jest bezsprzecznie momentem przełomowym. W zeszłym roku pojawiały się prognozy, że już w 2024 sprzedaż online w US przewyższy przychód z kanałów tradycyjnych. Ten trend dotyczy wszystkich rynków, a teraz jeszcze bardziej przyspieszy. W stosunkowo krótkim czasie Internet stanie się głównym kanałem sprzedaży detalicznej, a sprzedaż tradycyjna będzie mieć charakter uzupełniający – dodaje.

A to już wiesz?  Dwa oddziały PAKS oddelegowane do walki z COVID-19 wznawiają przyjęcia planowe

Wsparcie dla rynku i startupów

Jednym ze stałych łączników amerykańskiego i polskiego biznesu jest PAIH, którego misją jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw. Zagraniczne biura handlowe PAIH w USA wspierają biznes nie tylko w sprzedaży towarów i usług, ale również w realizacji projektów inwestycyjnych.

– Niezmiernie się cieszę, że PAIH jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia. Pandemia COVID-19 zaburzyła funkcjonowanie wielu firm więc ta konferencja nie mogła nadejść w lepszym momencie. Uczestnicy wysłuchają liderów branży, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat technologii, innowacji i współpracy międzynarodowej – mówi Michał Rzeźnik, Szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chicago.

Ogromna różnorodność Środkowego Zachodu w połączeniu z przyjaznym nastawieniem inwestycyjnym, wspierającym innowacyjne przedsięwzięcia, sprawiła, że jest to doskonałe miejsce dla start-upów. Podczas wydarzenia swoim doświadczeniem podzieli się także zespół Booksy, którego założyciele oparli swój biznes na aplikacji ułatwiającej dostęp do usług branży beauty, a od niedawna także usług bankowych.

– Jako rozwijająca się firma technologiczna, która powstała w Warszawie, a teraz ma amerykańską bazę operacyjną tutaj – w Chicago, cieszymy się, że możemy być częścią nadchodzącej konferencji FDI. Z praktyki znamy szanse oraz zagrożenia związane z takim modelem organizacji pracy i z przyjemnością otwarcie o nich opowiemy. Mam nadzieje, że do zobaczenia! – dodaje Bo Hurd – VP of Sales w Booksy.

Potężna dawka wiedzy, doświadczeni prelegenci, wymiana praktyk zarówno firm jak i organizacji –  z precyzją przygotowana platforma łącząca międzynarodowych graczy, którzy już dziś widzą, że przyszłość to transformacja cyfrowa. Warto dołączyć do wydarzenia, pula bezpłatnych biletów do pobrania tutaj

 

O Unity Group:

Unity Group od 1997 roku wdraża rozwiązania w zakresie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, a w szczególności sprzedaży. 23 lata doświadczenia i ponad 500 udanych projektów na całym świecie pozwala nam efektywnie współpracować zarówno ze średnimi, jak i dużymi firmami, którym oferujemy kompleksowe wsparcie. Z naszych biur we Wrocławiu, Krakowie, Zurychu i Nowym Jorku zapewniamy rozwiązania w czterech kluczowych obszarach:

A to już wiesz?  Wrocław Fashion Outlet z certyfikatem „Safer Shopping”

• KLIENT – platformy, portale i automatyzacja dla efektywnego angażowania klienta i poprawy jego doświadczeń (e-commerce B2C/B2B, rozwiązania mobilne, portale i digital experience)

• PROCESY – od zarządzania informacją produktową i obsługą zamówień po łańcuch dostaw, niezbędne systemy dla codziennego funkcjonowania firm (product information management, order management, master data management, automatyzacja procesów, content management, managed services, supply-chain solution)

• DANE – analizy biznesowe i rozwiązania do zarządzania danymi jako niezbędne komponenty każdego nowoczesnego biznesu (data consulting, engineering, data analysis and machine learning solutions)

• ARCHITEKTURA IT – strukturalne systemy, które zasilają technologie informatyczne (integracje systemów, infrastruktura chmurowa, DevOps)

Unity Group to interdyscyplinarny zespół ekspertów, ale o naszej skuteczności świadczą przede wszystkim – nasi klienci: Leroy Merlin, Tesco, Carrefour, Nestle, Auchan, McDonald's, SIG, Santander Bank, ING, Swiss Re, Credit Agricole, Deutsche Bank, Allianz, Volkswagen Group, Hyundai, PSA Peugeot Citroen, General Motors, OnniBus, GATX, GLS, Tagesspiegel, Saatchi & Saatchi, HP, PPG, LPP czy RTV Euro AGD.

 

 

 

 

[1] Raport Sektorowy Sektor IT/ICT w USA, PAIH.

[2] US Census Bureau, U.S. Imports of Services by Major Category https://www.census.gov/ foreign-trade/Press-Release/current_press_release/exh4.pdf

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku BIZNES, - Konferencja FDI (SelectChicago®): Transformacja cyfrowa po polsku IT i technologie

Hashtagi: #BIZNES #

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy