Poradnik

Z uśmiechem nam do twarzy

Z uśmiechem nam do twarzy
Informacja prasowa, maj 2018 Uśmiechamy się do innych, ale też do siebie. Bo wiemy, że uśmiech to nasza wizytówka i źródło dobrej energii. Potrafi rozbroić

Informacja prasowa, maj 2018

Uśmiechamy się do innych, ale też do siebie. Bo wiemy, że uśmiech to nasza wizytówka i źródło dobrej energii. Potrafi rozbroić niemal każdą stresującą sytuację, ułatwia nawiązywanie kontaktów i sprawia, że czujemy się lepiej. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie marki Blend˗a˗med, posiadanie białego, lśniącego uśmiechu zachęca nas do… uśmiechu!
Uśmiech jest powszechny
Obiegową opinię o tym, że Polacy nie są uśmiechniętym narodem, należy odesłać do lamusa. 65% z nas twierdzi, że uśmiecha się często lub wręcz nieustannie – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Blend˗a˗med w kwietniu 2018 roku.* Uśmiechamy się codziennie, bo to leży w naszej naturze (70%). Z uśmiechem na ustach mamy większą pewność siebie (71%), czujemy się lepiej (76%), ale przede wszystkim wiemy, że uśmiech wprowadza dobrą atmosferę (76%).
Uśmiech do nas powraca
Od zarania dziejów ludzie uśmiechali się, czyli „pokazywali zęby”, by okazać dobre intencje. Ta praktyka z powodzeniem funkcjonuje do dziś: 3/4 z nas odwzajemnia uśmiech i tyle samo uśmiecha się, by inni mogli go odwzajemnić. I słusznie! Badania naukowe dowodzą, że uśmiech wzmacnia relacje społeczne, ponieważ wzbudza przyjemne emocje u odbiorcy, który zazwyczaj odwzajemnia się pozytywną reakcją. 73% respondentów wprost zauważa, że uśmiech zwiększa życzliwość innych, a także pomaga zdobyć przychylność, np. podczas rozmowy rekrutacyjnej czy załatwiania spraw w urzędzie (70%).
„Zgodnie z tzw. hipotezą sprzężenia zwrotnego, widok nas samych uśmiechających się sprawia, że zaczynamy czuć się lepiej niż jeszcze chwilę temu. Uśmiech aktywizuje mięśnie twarzy, owocując mimiką, która jest typowa dla radości, zadowolenia czy dumy. Zwrotnie sprawia to, że niejako zarażamy się od zewnętrznych objawów własnego uśmiechu” – tłumaczy dr Ewa Jarczewska Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS.
Uśmiech to nasza wizytówka
Amerykański socjolog, Erving Goffman codzienne życie ludzi porównywał do teatralnej sceny, na której każdego dnia odgrywamy swoje role i bardziej lub mniej świadomie wpływamy na innych oraz na to, jak nas postrzegają. Jednym z ważnych rekwizytów do odgrywania naszych ról jest uśmiech. Wbrew temu, jak na pokazach mody zachowują się modelki, które mają być w takiej sytuacji chłodne i niedostępne, uśmiech zbliża ludzi i dodaje nam urody! Osoby uśmiechnięte są postrzegane jako bardziej sympatyczne (72%), pewne siebie (69%), zdrowe (68%) i po prostu atrakcyjne (67%).
„Nie bez powodu mówi się, że złość piękności szkodzi. Negatywne emocje wyostrzają nasze rysy twarzy, wyglądamy mniej atrakcyjnie. Co więcej, w jednym z badań uczestnikom pokazywano zdjęcia, na których przedstawione osoby prezentowały zdrowe zęby kontra zmanipulowane, nieładne. Okazało się, że uczestnicy eksperymentu postrzegali osoby ze zdrowym uśmiechem jako bardziej inteligentne, sympatyczne, szczęśliwe” – mówi dr Ewa Jarczewska Gerc.
Biały uśmiech zachęca do… uśmiechu
Z uśmiechem nam do twarzy – tak twierdzi 2/3 respondentów, a 3/4 z nas podkreśla, że do uśmiechu zachęca posiadanie zdrowych, białych zębów. Z naszym zadowoleniem z własnego uśmiechu jest jednak różnie. 57% osób uważa, że jest atrakcyjny, ale 62% chciałoby jednak go poprawić. Pozytywną przemianę warto zacząć od czynności drobnych, ale wykonywanych wytrwale i konsekwentnie. Badanie pokazało bowiem, że by zapewnić biel swoim zębom, dokładnie szczotkuje je zaledwie 57% osób. Co trzecia regularnie odwiedza dentystę, a co piąta z nas (22%) stosuje pasty do wybielania zębów. Tymczasem dzięki codziennej higienie jamy ustnej i stosowaniu past usuwających przebarwienia powierzchowne, można uzyskać istotną poprawę uśmiechu.
Co wpływa na nasz uśmiech?
„Posiadanie pięknego, białego uśmiechu jest tym, co każdy z nas odbiera pozytywnie. Oprócz czynników wewnątrzustrojowych i odkładającego się kamienia nazębnego, biel uśmiechu psują nieestetyczne przebarwienia pochodzenia zewnętrznego. Problem ten dotyczy ponad 1/3 osób odwiedzających gabinet stomatologiczny. Przebarwienia powstają, ponieważ twarde tkanki zęba, w tym szkliwo, są w pewnym stopniu przepuszczalne dla płynów i substancji barwiących, zawartych w kawie, herbacie, czerwonym winie, niektórych warzywach i owocach – jak marchew, pomidory, szpinak czy buraki, a także napojach. Największy przepływ obserwuje się w przestrzeniach międzypryzmatycznych szkliwa. Przestrzenie te wypełnione są substancjami organicznymi, które zachowują się jak „gąbka”, co ułatwia przenikanie przez nie płynów z jamy ustnej. Przebarwienia spowodowane czynnikami zewnątrzustrojowymi możemy usuwać stosując odpowiednie pasty do zębów. Na rynku są już dostępne rozwiązania, które nie tylko skuteczne przywracają biel naszym zębom, ale także wzmacniają szkliwo i są bezpieczne w codziennej higienie jamy ustnej” – wyjaśnia prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Uśmiechoterapia: więcej niż wybielanie
Wielu z nas ma przekonanie, że piękno zawsze wymaga poświęceń. Badania pokazują, że konsumenci niekiedy wahają się przed zastosowaniem produktów wybielających, w obawie o ich wpływ na stan czy wrażliwość szkliwa***. W odpowiedzi na te wyzwania marka Blend˗a˗med we współpracy z naukowcami stworzyła pielęgnacyjną formułę Active Mineral Complex™, która zapewnia zębom śnieżną biel, jednocześnie wzmacniając szkliwo. Formuła zawiera: krzemionkę, która delikatnie usuwa przebarwienia i poleruje zęby; fluorek sodu – pielęgnuje osłabione szkliwo i wzmacnia zęby oraz sufraktant – pozostawia uczucie czystości i świeżości po każdym użyciu.
Formuła Active Mineral Complex™ znalazła zastosowanie w nowych pastach do zębów Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy, które wzbogacą kolekcję produktów 3D White. Nowość od Blend˗a˗med zapewnia najwyższą jakość wybielania, z której słynie marka, przy jednoczesnym wzmacnianiu i ochronie szkliwa. Dostępna w dwóch wariantach: Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy Enamel Care – doskonale wybiela zęby, a przy tym wzmacnia i chroni szkliwo oraz Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy Sensitivity Care – doskonale wybiela zęby, wzmacnia i chroni szkliwo, a ponadto pielęgnuje zęby wrażliwe.

A to już wiesz?  CROCO COCO – ekologiczny mus z jabłka, mango i kokosa

*Badanie SW Research „Polacy a uśmiech”, przeprowadzone na zlecenie Blend˗a˗med, kwiecień 2018, ankiety elektroniczne na próbie N=975, K+M, 25-59 lat.
**Newton et al. (2003). The Impact of Dental Appearance on the Appraisal of Personal Characteristics. The International Journal of Prosthodontics, 4, 429-434 [N=201]
***Attune, lipiec 2016

Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy
Enamel Care
Więcej niż wybielanie. Wzmacnia i chroni szkliwo zębów.
Formuła Active Mineral Complex™:
• Krzemionka delikatnie usuwa przebarwienia i poleruje zęby, zapewniając bielszy, bardziej promienny uśmiech.
• Fluorek sodu pielęgnuje osłabione szkliwo i wzmacnia zęby.
• Sufraktant pozostawia uczucie czystości i świeżości po każdym użyciu.

Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy
Sensitivity Care
Więcej niż wybielanie. Wzmacnia i chroni szkliwo zębów wrażliwych.
Formuła Active Mineral Complex™:
• Krzemionka delikatnie usuwa przebarwienia i poleruje zęby, zapewniając bielszy, bardziej promienny uśmiech.
• Fluorek sodu pielęgnuje osłabione szkliwo i wzmacnia zęby.
• Sufraktant pozostawia uczucie czystości i świeżości po każdym użyciu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy