Zdrowie

Przemysław Juszkiewicz z “Tańca z Gwiazdami” poleca Vitafon-T

Obecnie trwająca edycja “Tańca z Gwiazdami” ma opinię wyjątkowo pechowej. Najpierw z konkurencji ze względu na problemy zdrowotne odpadł aktor Artur Barciś. Następnie pod znakiem

Obecnie trwająca edycja “Tańca z Gwiazdami” ma opinię wyjątkowo pechowej. Najpierw z konkurencji ze względu na problemy zdrowotne odpadł aktor Artur Barciś. Następnie pod znakiem zapytania stanął udział w programie wokalistki Oceany, która dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Oceana początkowo nie chciała zrezygnować z udziału w “Tańcu z Gwiazdami” mając nadzieję na to, że związany z nim wysiłek fizyczny okaże się dla niej znośny. W niedzielę, 9 maja, widzowie usłyszeli oficjalną decyzję piosenkarki o rezygnacji z udziału w programie. Niewiele jednak brakowało, aby Oceana i jej partner odpadli z konkurencji już kilka tygodni wcześniej!

Przemysław Juszkiewicz, partner Oceany w programie, 23.04 podczas prób przed niedzielnym programem na żywo doznał dosyć poważnej kontuzji. Podczas wykonywania jednej z figur tancerz skręcił kostkę, zerwał staw skokowy i mocno nadwyrężył ścięgno Achillesa. Lekarze zalecili Przemkowi założenie gipsu i unieruchomienie stawu na okres 3 tygodni, co wykluczyłoby go z dalszego udziału w programie. Szukając możliwości rozwiązania problemu swojej kontuzji w inny sposób, tancerz dowiedział się o pojawieniu się na rynku nowego urządzenia rehabilitacyjnego o nazwie Vitafon-T, wykorzystującego drgania wibroakustyczne w celach leczniczych. “Już po pierwszej dobie stosowania tego wynalazku obrzęk się pomniejszał, a ból znikał. Kostka stawała się coraz bardziej stabilna, a kontuzja zanikała”, wspomina Przemysław. W rezultacie tancerz był w stanie zatańczyć ze swoją partnerką w niedzielnym programie, już dwa dni po doznaniu kontuzji. “Jestem bardzo zadowolony z zabiegu i kuracji, gdyż umożliwiło mi to kontynuację udziału w programie i dalszą rywalizację. Chciałbym bardzo polecić stosowanie Vitafonu-T, gdyż ‘na własnej nodze’ przekonałem się o jego działaniu”, dodaje Przemek.

Skuteczność terapii wykorzystującej drgania wibroakustyczne w różnych celach leczniczych, między innymi w skracaniu czasu leczenia tego typu kontuzji została uznana m.in. w Stanach Zjednoczonych i Rosji; obecnie metoda ta zaczyna zdobywać popularność w Polsce. Istotą terapii jest masowanie kontuzjowanych, obolałych lub dotkniętych schorzeniem miejsc za pomocą urządzenia wibroakustycznego. Masaż wibroakustyczny usprawnia pracę mięśni oraz przepływ płynów ustrojowych na danym obszarze ciała, prowadząc tym samym do szybszej regeneracji. Vitafon-T jest najnowszym modelem urządzenia wibroakustycznego; oprócz wysokiej skuteczności działania ten sprzęt rehabilitacyjny może pochwalić się również estetycznym wykonaniem oraz wygodą i prostotą użytkowania. Oprócz kontuzji sportowych masaż wibroakustyczny przynosi ulgę i znaczącą poprawę w przypadku takich problemów zdrowotnych, jak bóle pleców różnego pochodzenia i stany zapalne (m.in. stawów, prostaty i sutka u matek karmiących). Zastosowanie urządzenia pozwala również na znaczne skrócenie czasu gojenia się złamań kości.
http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=765145784

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy